דצמ 08 2017

למה אהיה ברוטשילד במוצ"ש

מאת: בשעה 13:41 נושאים: חברה,כללי,פוליטיקה

ההפגנה ברוטשילד הצליחה.

ההמונים ברוטשילד העירו את האופוזיציה המנומנמת שלנו. זו שרק בשבוע שעבר הייתה עסוקה מכדי להשתתף בקריאה הטרומית על חוק השתקת המשטרה. האופוזיציה התייצבה במלואה לקריאה הראשונה, מה שקצת הקשה על הקואליציה לגייס רוב. את המכה הסופית נתן כחלון, שנזכר שחצי מהמנדטים שלו הפגינו ברוטשילד.
ברגע שנתניהו הבין שאין לו רוב, הוא הודיע בציניות טיפוסית (אחרי שכבר שלח את ראש לשכתו למשרד של אמסלם "להכין שניצלים ולחתוך סלט") שהוא בכלל לא התכוון שחוק ההשתקה יחול על חקירתו. הסוף ידוע.

רוטשילד

 

כך בפשטות שכזו, שכל אזרח יכול לראות, להבין וללמוד, מדגימה השתלשלות האירועים איזו עוצמה יכולה להיות להפגנה אחת, ממוקדת. נתניהו מבין זאת טוב מאוד. בתור מי ששם לעצמו מטרה להשמיד את הדמוקרטיה, הוא יודע הייטב את חוזקותיה.

בשבוע אחד, אלדד יניב ומני נפתלי הצליחו לעשות מה ש- 54 ח"כים מהאופוזיציה שלנו בכנסת לא עשו במשך שנים. ועל זה באמת מגיעה להם הערכה.

המסר העיקרי שאלדד יניב מפיץ בסרטונים האחרונים (והמאוד מייגעים, אני חייב לציין) ברשתות החברתיות הוא שההפגנה הזו היא לא של "השמאל מול הימין" אלא של "כולם נגד השחיתות", "ההפגנה היא לא נגד הממשלה אלא נגד השחיתות". אני מבין למה הוא אמר את זה. הוא רוצה לגייס כמה שיותר אנשים להפגנה. (וטוב שכך).
השחיתות מעצבנת.
היא יכולה להביא לרחובות את הקהלים הגדלים ביותר. גם ליכודניקים סובלים מהסירחון של הליכוד ומתעצבנים. אלדד יניב בסרטוניו הארוכים (הוא צריך בדחיפות סדנא להעברת מסרים בפשטות), קורא לליכודניקים ואומר להם. "רוב העם אתכם". "כל מה שאתם צריכים לעשות זה להחליף את ביבי".
והוא צודק.
אם הליכוד, בצעד חפץ חיים, יבעט את נתניהו החוצה, הממשלה תשרוד עד 2019 והליכוד כנראה גם יזכה בבחירות הבאות.
אני חייב להודות שאני קצת מקווה שהליכוד לא יעיף את נתניהו. נתניהו נהווה כרגע נטל על הליכוד. הוא מפחית מהסיכוי של הליכוד לזכות בבחירות.

אני לא רוצה שהליכוד יזכה בבחירות. אני חושב שלמען הדמוקרטיה הישראלית הליכוד צריך להיענש על שנים רבות של בושה וחידלון. כפי שמפא"י נענשה על השחיתות שלה בסוף שנות ה- 70.

בניגד לאלדד יניב. אני לא הולך לרוטשילד רק בגלל השחיתות. הסיבה העיקרית שאני הולך לרוטשילד היא כי אני רוצה שהממשלה תיפול, ושתקום ממשלה טובה יותר תחתה. אני לא מתבייש בזה.

כן. אני רוצה "להפיל ראש ממשלה מכהן", כפי שנתניהו מרבה להתבטא כאילו יש משהו רע בכך שהאופוזיציה מבצעת את תפקידה וחותרת להפיל אותו.

הממשלה הזו צריכה ליפול בגלל שרובה מייצג אידיאולוגיה פשיסטית. ואני לא מתכוון ל"פשיסט" כמו קללה ששמאלני אומר לחברו הימני בקריצה אחרי התבטאות מעט קיצונית.
כחצי מחברי הכנסת של הליכוד, כל חברי בכהסת של הבית היהודי, כל חברי הכנסת של ישראל ביתנו, ראש הממשלה ושרים בכירים הם חד וחלק – פשיסטים. פשיסטים במובן המוהבק ביותר. במובן שהם יכלו בקלות לעבור בהצלחה מבחני קבלה במפלגה הרפובליקנית הפשיסטית של מוסוליני.
הם מאמינים בעליונות המדינה על פני הפרט. בקדושת המנהיג. בעליונות קבוצה אחת בחברה על פני אחרות. (בנט, נתניהו וליברמן אולי קצת חלוקים בשאלה מי היא הקבוצה המיוחסת). הם בזים לדמוקרטיה, תומכים בהשתקה של ביקורת, בצנזורה, במלחמה על חופש המחשבה, במלחמה בפלורליזם, מלחמה באמנים, מלחמה בתקשורת החופשית, בשיסוי בין קבוצות אזרחים, החלשת מנגנוני פיזור הכח, בגיוס התקשורת לטובת הממשלה ובגיוס בית המשפט למען הממשלה.

והם פועלים במרץ למען המטרות הללו. חלקם הגדול, למזלנו בחוסר כישרון, וחלקם הקטן בכישרון רב.

צריך להודות בזה. ההנהגה שלנו מוציאה מאתנו, הציבור, את הרע ביותר שיש לנו להציע. הגזענים החשוכים יוצאים בראש חוצות, למכור את שנאתם. המתונים מתבטאים בשקט ובזהירות כדי לא להרגיז את ההמון. רחבעם זאבי ואלאור אזריה הם גיבורים לאומיים, בזמן שמשה יעלון ורובי ריבלין מתוייגים כ"בוגדים".

השחיתות היא רק תוצר לוואי של הכח שהולך ומצטבר בידי כה מעטים. רוב רובם של הלא-פשיסטים פשוט הורחקו או ברחו מממפלגות השלטון. נותרו רק העלובים ביותר, חסרי התודעה ההיסטורית, חסרי השיפוט, חסרי האבחנה בין טוב לרע, אופורטוניסטים, יס-מנים, שפלי הרוח ועלובי החיים.

וכשאלו נתפסים בקלקלתם, (וכל עוד התקשורת מתפקדת, הם נתפסים כל הזמן) הדבר היחיד שנותר להם לעשות זה לשנות נושא. הדברים היחידים שיש להם למכור לנו הם לאומנת, גזענות ושנאה.
והציבור קונה את זה.

"ראש ממשלה מחליפים רק בקלפי ולא בחדר החקירות".
האמירה השחוקה הזו אולי מצלצלת נכון. אבל הטיעון מאבד מתוקפו כשאחת החקירות של ראש ממשלה נסובה סביב שוחד שהוא לכאורה העניק למו"ל של עיתון כדי להטות סיקור תקשורתי לטובתו.
אתה לא יכול מצד אחד לקנות בשוחד אהדה של עיתון פופולארי ולהטות בכך את הבחירות לטובתך, ומצד שני לטעון שמותר להפיל אותך רק בבחירות הלא הוגנות שיצרת.

את ראש הממשלה הזה מפילים בכל דרך אפשרית. הדרך עוברת ברוטשילד.

בעוד חודש-חודשיים, אולי שלושה המשטרה תמליץ להגיש כתב אישום חמור נגד ראש הממשלה. זה לא יזיז למפלגות החרדיות שעסוקות בעיקר בספירת השלל הרב שהם מקבלים מדי יום בממשלה הזו. זה גם לא יזיז לבנט ומפלגתו שעסוקים כבר שנים בהזיות על סיפוח, הר הבית ובתי מקדש. זה כמובן גם לא יזיז לליברמן.
אבל לכחלון זה אולי יזיז. חצי מהקולות שלו הם קולות שנגנבו מיאיר לפיד והמחנה הציוני. אם ההפגנות האלה יימשכו בייתר שאת אל תוך פברואר-מרץ, כחלון יאלץ, בחוסר רצון מוחלט, להפיל את הממשלה.

אני לא נאיבי. אני לא בטוח שבהכרח יהיה מהפך. יכול מאוד להיות, שכפי ש"ארץ נהדרת" חזו, נתניהו ינאם את נאום הניצחון מאחורי הסורגים או מספסל הנאשמים. אבל את הממשלה הזו צריך להפיל.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏