מרץ 09 2018

כך יימלט נתניהו מהכלא ויחריב את שלטון החוק

מאת: בשעה 11:45 נושאים: חברה,כללי,פוליטיקה,תקשורת,תרבות

זהו סיפור בדיוני על דמוקרטיה שלא ידעה כמה היא שבירה, על פוליטיקאים שלא למדו מן ההיסטוריה ועל מנהיג שהבין שכדי לשמור על חירותו הוא חייב לשמור על שלטונו. בכל מחיר…

 

 

60 ימים לבחירות 2018 – “רעידת אדמה” במערכת המשפט – המשטרה הודיעה שתחקור את נתניהו באזהרה בפרשת הצוללת (תיק 3000).
נתניהו, מעודד מהסקרים המנבאים לו ניצחון בבחירות, יצא במסר ברשתות החברתיות – "מנסים להטות את תוצאות הבחירות באופן לא דמוקרטי. לא אגיע לחקירה". יאיר נתניהו פרסם למחרת בפייסבוק סרטון היתולי בו נראות דמויותיהן של המפכ"ל אלשיך והיועמ"ש מנדבלבליט שוקעים בים לצלילי השיר "צוללת צהובה" של "החיפושיות".
ח"כ מיקי זוהר אמר באחד הראיונות ש"עכשיו זה ברור שגם הגרמנים הצטרפו לקנוניה של השמאל והמשטרה להפיל את שלטון הימין".
בפרקליטות התריאו מפני שיבוש הליכי חקירה. היועץ המשפטי קבע: "נתניהו חייב להיחקר".
יאיר לפיד נראה זחוח בראיון כשהכריז: "תם עידן נתניהו. כשאקים ממשלה אזמין את הליכוד לממשלת איחוי לאומית בראשותי".

30 ימים לבחירות 2018 – ברשת המשיכו לצוץ סרטוני תעמולה נגד היועמ"ש, מפכ"ל המשטרה והרמטכ"ל. שלושתם מוצגים כבובות חוטים אשר מתומרנות על ידי אלדד יניב.
לאחר דממה תקשורתית ממושכת התראיין נתניהו לערוץ 20  וטען: "מרוב חקירות לא נותנים לנהל פה מדינה".
אחרי דחיות חוזרות ונשנות, נתניהו נעתר והגיע לחקירה תחת אזהרה בפרשת הצוללת.

20 ימים לבחירות 2018 – הפרקליטות הודיעה על חתימת הסכמי עד מדינה עם יצחק מולכו ודוד שמרון בפרשת הצוללת.
נתניהו הגיב בהצהרה מוקלטת ברשתות החברתיות – "לא מדובר בעדי מדינה אלא בעדרי מדינה". למחרת, התפרסמו סרטוני אנימציה של כל עדי המדינה מכל הפרשות, כשהם מחופשים לכבשים, ומובלים על ידי מנדלבליט שמוצג כרועה צאן.

10 ימים לבחירות 2018  – 5,000 אנשים הפגינו בכיכר רבין נגד השחיתות – מספר שיא מאז ההפגנה נגד חוק ההמלצות. הפגנת ימין בסדר גודל דומה נערכה בכיכר ציון בירושלים. הסקרים ניבאו יתרון קל לנתניהו מול לפיד.

יום בחירות 2018 –  נתניהו נעזר במאגר של מיליון מספרי הטלפון – מאגר אותו סיפק לו שאול אלוביץ' לפני בחירות 2015 והוכח כמאד שימושי עם תעמולת "הערבים הנוהרים". הפעם נשלחו לא פחות מ- 20 מיליון הודעות sms לבוחרי ליכוד פוטנציאלים. הנוסח נע בין: "השמאל השתלט על המשטרה והפרקליטות!" ל- "צריך להציל את המדינה מהשמאל והערבים!". בנוסף, צצו שמועות על כוונותיו של נתניהו לבניית בית מקדש שלישי אם ייבחר".
ה"צל", בסרטון משלו, הזהיר את ה"סמולנים" שלא ייצאו מהבית כי "האריות שלו רעבים".
ארגון "לה פמיליה" התארגן בקבוצות קטנות. כל קבוצה בחרה רחוב ראשי אחר בתל אביב, ר"ג או גבעתיים שם הסתובבו והזהירו עוברי אורח ש"לא להצביע לבוגדים".
לקראת ערב הגיעו דיווחים על אחוזי הצבעה גבוהים בתל אביב ובשרון. בעיירות הפיתוח ובירושלים אחוזי הצבעה נשקו ל- 100.

יום אחרי בחירות 2018 –  תוצאות האמת התקבלו –  הליכוד – 38, יש עתיד 27, המחנה הציוני – 12 , הרשימה המשותפת – 12, מרצ – 10, יהדות התורה 8, הבית היהודי – 6 ישראל ביתנו – 5, כולנו – 4. ש"ס לא עוברת את אחוז החסימה. כחלון שוב עמד כלשון המאזניים. אם יצטרף לממשלה, נתניהו יכול להקים קואליציה בת 61 חברי כנסת.
לפיד נאם במטה יש עתיד: "אנו מקבלים את הכרעת הבוחר. אני גאה בפעילים שלנו על כך שגוש המרכז בראשותי זכה בהישג חסר תקדים של 59 מנדטים. זוהי לא העת לחקירות ומשפטי ראווה, זה הזמן לאיחוי הקרעים בעם. אני קורא לנתניהו להקים ביחד עמי ממשלת אחדות כדי לרפא את החברה. רק יחד נוכל לבנות עתיד טוב לעם שלנו".
בעקבת התבוסה, פרש אבי גבאי מראשות העבודה. יצחק הרצוג קיבל לידיו את תפקיד יו"ר המפלגה והכריז מייד: "אם נתניהו רציני בכוונותיו לקדם משא ומתן עם הפלסטינים אני לא פוסל הצטרפות לממשלה".

14 יום אחרי בחירות 2018  – כחלון הצטרף לממשלה והוקמה ממשלת ימין. ליברמן נשאר שר הביטחון. כחלון שר האוצר. בנט שר החוץ. איוב קרא נשאר בתפקיד שר התקשורת, ומירי רגב התמנתה לתפקיד שרת המשפטים. אורן חזן איים שאם לא ימונה לתפקיד שר יצביע נגד הממשלה. לבסוף נתניהו נכנע לבקשתו, הדיח את צחי הנגבי ומינה את אורן חזן תחתיו לתפקיד שר התרבות. את המשרד לביטחון פנים אייש כמובן, דוד אמסלם.
לפיד תקף את כחלון ב"ידיעות אחרונות" – "זוהי ממשלת שחיתות לאומית! בושה שכחלון משתף פעולה עם ראש ממשלה מושחת".

30 יום אחרי בחירות 2018 – ההפגנות השבועיות בכיכר הבימה דעכו. בשמאל רווחה התחושה שהנה, עוד מעט יגיעו כתבי האישום וה"סיוט" ייגמר. השמועות גרסו שיוגשו כתבי אישום על שוחד בתיקי 1000, 3000, 4000, ותיק 2000 ייסגר.
שר התקשורת איוב קרא הכריז ש"תם עידן הפייקי ניוז" וחידש את המאמצים לסגירת ערוץ 10 ותאגיד השידור הציבורי.

דוד אמסלם הכריז שבתוך שנה הא יסגור את יחידת להב 433 המושחתת. לדבריו: "עדיף שהשוטרים יתמקדו באכיפה בכבישים".

שרת המשפטים, מירי רגב הכריזה על רפורמה מיידית בבית המשפט העליון תחת הסיסמה: "השופטים ישפטו, הממשלה תמשול".

60 יום אחרי בחירות 2018 – נפל הפור. כתבי אישום הוגשו בתיקי 1000, 3000, 4000, בכפוף לשימוע. כחלון יצא בתגובה – "אני מחזק את הפרקליטות והמשטרה, אך ראש הממשלה טרם הורשע. נסיק מסקנות אחרי תוצאות השימוע". בנט – "ממשלת ימין לא מפילים עד שתתקבל הרשעה חלוטה". העתירה שהוגשה לבג"ץ נדחתה עד להכרעת השימוע.

בינתיים הופצו ידיעות ברשתות החברתיות המטילות ספק באמינותו של היועץ המשפטי – "השמאל מחזיק את מנדלבליט בביצים עם חומר מפליל. הם מאלצים אותו להגיש כתבי אישום אחרת יפרסמו את החומר".
נתניהו הכריז בערוץ 20 – "מערכת משפט רקובה! החקירות הוכתמו. יש להשעות את כל ההליכים ולהקים ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את הטיית מערכת אכיפת החוק".
עשרות אלפי מפגיני ימין התאספו בכיכר ציון כשהם מניפים שלטים – "ועדת חקירה עכשיו!".

90 יום אחרי בחירות 2018  – חוק הלאום בנוסחו המחמיר ביותר, אושר בקריאה שלישית יחד עם חוק יסוד לימוד תורה כערך עליון על פני עיקרון השוויון.
נתניהו מודיע כי כהונת אלשיך לא תוארך. נתניהו ואמסלם התחילו לראיין מועמדים חדשים לתפקיד המפכ"ל.

120 יום אחרי בחירות 2018 – ה"חוק הצרפתי" שוב עלה ואושר בקריאה ראשונה. כחלון תבע שהחוק לא יחול על נתניהו. לבסוף הושגה פשרה – החוק יחול על ראש הממשלה המכהן, אך בתמורה, נתניהו יודיע שהוא לא מתכוון לרוץ לבחירות לאחר הקדנציה הנוכחית (שמסתיימת בנובמבר 2022).

150 יום אחרי בחירות 2018 – לקראת ההכרעה בשימוע, הפגנות ימין מתארגנות, למרבה האירוניה, מול ביתו של מנדלבליט בפתח תקווה. תמונות של מנדלבליט עם חבל תליה מתפרסמות ברשת. נתניהו בתגובה האשים את השמאל: "שנים שאתם תוקפים ללא רחם את היועץ המשפטי! אתם מתפלאים שזה גולש בסוף לאלימות והסתה?".
מירי רגב הצהירה בפסטיבל התרבות באשקלון – "לא ניכנע לבריונות השמאל!".

התרחשו בחירות לראשות מפלגת העבודה, אך אף אחד לא זוכר מי ניצח.

160 יום אחרי בחירות 2018 – הכרעת השימוע – תיק 1000 מרוכך לאישום על הפרת אמונים בלבד. תיקי 3000, 4000 נותרים עם אישומי שוחד. גם שרה נתניהו תועמד לדין פלילי.
הפגנות ענק התארגנו בימין בכמה מוקדים.
כחלון בראיון לפנאי פלוס – "נתניהו עדיין חף מפשע. יש שופטים בירושלים. נמתין להכרעת בית המשפט".

170 יום אחרי בחירות  2018  – בג"ץ מכריע בעקבות עתירתו של לפיד – "ראש הממשלה חייב להתפטר". נתניהו הסתגר במעונו למשך 48 שעות. השכנים סיפרו שקולות צרחותיהם של שרה ויאיר הגיעו על לביתם. לבסוף, נתניהו שלח סרטון מצולם במכשיר סלולרי, בסגנון ארדואן מ- 2016  – "ישראל על סף הפיכה! השופטים ביחד עם השמאל והקרן החדשה החליטו להפיל ראש ממשלה מכהן! לא ניכנע לעריצות השמאל! אני קורא לכל האזרחים שאכפת להם – לצאת לרחובות ומיד!".
כחלון הודיע: "אני מכבד את החלטת בג"ץ אם כי מבין את תסכולם של רוב אזרחי ישראל. אני קורא לכל הצדדים להפגין איפוק ולא להיכנע לקיצונים משני הצדדים".
יאיר לפיד קרא לכחלון ובנט – "הדמוקרטיה היא המצאה יהודית! לא ניתן לה ליפול! לא במדינת ישראל! יש להקים ממשלת הצלה לאומית".  לא ניתן היה להשיג את תגובתם של בכירי הליכוד ושל כחלון. בינתיים הגיעו אלפים להפגין מול ביתו של כחלון והזהירו אותו שלא יפיל את הממשלה.
ביזוי החלטת בג"ץ לא עמד במוקד הביקורת של השמאל. דווקא טעותו המביכה של לפיד היא זו שתפסה את מרבית תשומת הלב. ברחבי הרשת הופצו סרטונים היתוליים בהם דמיותיהם של אברהם יצחק ויעקב, מסתובבים ברחבי אתונה העתיקה, לבושים בטוגה, ומנסים לשכנע את המקומיים שלא לאכול חזיר. כשהם נתקלים בסירוב הם מושכים בכתפיהם ואומרים: טוב, עזבו את החזיר, שמעתם פעם על דמוקרטיה?"

175 יום אחרי בחירות 2018  –אחרי התייעצות עם עו"ד וינרוט ותוך תיאום עם ליצמן ודרעי, נתניהו לבסוף התפטר, אך הודיע שיישאר בתפקידו עד השבעתה של ממשלה חלופית. נתניהו נאם בועידת הליכוד: "אל דאגה, אני עוד לא הולך לשום מקום!". תמונה אייקונית של נתניהו מנופף בסימן V בסגנון צ'רצ'יל מופצת ברשתות החברתיות.

180 יום אחרי בחירות 2018  – לאחר שלא נמצא מועמד מוסכם מטעם הליכוד, הנשיא ריבלין הטיל על לפיד להקים ממשלה. קמפיין הימין הופנה באופן מיידי כנגד כחלון, שבלעדיו, אין ללפיד ממשלה. ההסתה ברשת הפכה לפרועה יותר מימי טרום רצח רבין. תמונות של כחלון עם חבל תלייה סביב צווארו מתפרסמים. פעילי ימין הזכירו לכחלון שהוא הגיע מ"משפחת הליכוד" ובמשפחה לא בוגדים.
דוד אמסלם אמר בראיון לאראל סגל: "אם הבן שלי היה פועל נגד הליכוד, הייתי יושב עליו שבעה." אחרי כן הבהיר שהוא :"לא קרא לאלימות. לא נגד כחלון, ולא נגד אף שמאלני אחר".

182 יום אחרי בחירות 2018  – הפגנת ימין ענקית התארגנה ברחבת בית המשפט העליון. המפגינים קראו לשוטרים להתפטר. נתניהו מסר מביתו – "מודה לעם ישראל על התמיכה הבלתי מסוייגת בי ובמשפחתי. ביחד, אנחנו נעבור את זה, בעזרת השם!".

183 יום אחרי בחירות 2018  – 50 שוטרים פושטים את המדים ומתייצבים בהפגנה היומית מול בית המשפט העליון. גורמים בצה"ל דווחו על עלייה דרמטית בשיעור ההיעדרות מהבסיסים. אייזנקוט קרא לכל החיילים לחזור מיידית לבסיסיהם עם נשקיהם.
דוד אמסלם הכריז מעל במת הכנסת ש"גם לחיילים ושוטרים עומדת הזכות להפגין".
מירי רגב קראה למפקדי צה"ל: "להפגין רגישות כלפי חיילים שכואב להם על מה שמתרחש במדינה ורוצים להביע את מחאתם באופן דמוקרטי".
מדינות העולם קראו לאזרחיהן לעזוב באופן מיידי את ישראל מחשש לחוסר יציבות. הבורסה בתל אביב קרסה. חברות בינלאומיות החלו למשוך את השקעותיהן בישראל. ראשי המשק קבעו שצפויים גלי פיטורין בכל הארץ ב"היקף שלא ידענו בעבר".
הנשיא טראמפ צייץ בטוויטר: "I trust the israelis. I've been to Israel, there are some really nice people there".

190 יום אחרי בחירות 2018  – 200 שוטרים נוספים פשטו את המדים. גורמים בצה"ל מדווחים שהמשטרה הצבאית קורסת תחת עומס העריקים.
המשא ומתן הקואליציני בין לפיד לכחלון נמשך, אך ללא תוצאות.
לפיד הכריז: "אחרי שאקים ממשלה אפעל למען מתן חנינה לנתניהו". הנשיא ריבלין תיקן אותו והבהיר: "הסמכות למתן חנינה נמצאת אך ורק בידי הנשיא".

195 יום אחרי בחירות 2018  – לראשונה זוהו צעירים חמושים בנשק צבאי בהפגנות מול ביתו של כחלון וברחבת בית המשפט העליון.
כותרת עיתון "הארץ" זעקה באותיות ענק: "ישראל גולשת לאנארכיה".  כותרת "ישראל היום" התנוססה מעל תמונה של שני צעירים חמושים בהפגנת הימין: "שומרים על ישראל, שומרים על הדמוקרטיה".
מירי רגב טענה בראיון בטלוויזיה: "הנשק כלל לא היה טעון. מדובר בצעירים פוחזים, לא אלימים, שרצו להרשים את החברות שלהם".
הצבא תגבר את המשטרה עם 10,000 לוחמים שהופנו לעבודות שיטור. לפיד, בביקור ברחבת הכותל הזהיר מפני: "שנאת חינם שתביא לחורבן הבית".

200 יום אחרי בחירות 2018  – המחאה נגד כחלון מתגברת. מעטפה ובתוכה קליע נשלחה לרעייתו של כחלון. הופעת משתתפים חמושים בהפגנות בשלב זה היא כבר דבר שבשגרה.
כשנשאל בעניין אמר דוד אמסלם בתכניתו של רזי ברקאי: "תשמע רזי, מדובר בצעירים ערכיים, מעורבים פוליטית, שאכפת להם מהמדינה. הם מרגישים מאויימים מאלימות המשטרה, ואלימות השמאל ולכן זה לא נורא אם כמה מהם יישאו נשק בהפגנות.", הוא הוסיף: "אצל הערבים כל הזמן יורים באיר בחתונות, אז למה אתה והשמאל לא מתלוננים על זה?"

בראיון לערוץ הכנסת עימתו העיתונאים את ח"כ מיקי זוהר ושאלו אותו אם הוא לא חושש שהמצב יסלים כפי שקרה ב- 1995? ח"כ זוהר ענה: "יגאל עמיר הוא פושע. המעשה שלו בלתי נסלח. אבל בראייה היסטורית יכול להיות שישפטו אותו קצת אחרת".

החלה הסלמה בחזית הדרום. רקטות נורו אל עבר שדרות. פיגוע מנהרה רצחני התרחש בעוטף עזה.
נתניהו הכריז – "נמשיך להגן על המדינה מול האויבים מבית ומחוץ!".

205 יום אחרי בחירות 2018  – המתיחות בדרום נמשכה. המשא ומתן בין כחלון ולפיד שוב נתקע. מקורבים לכחלון הודו בשיחות סגרות: "כחלון מרגיש אחריות עצומה אך חושש לחייו".

210 יום אחרי בחירות 2018  – הצבא נערך לפעולה ברצועת עזה. ההפגנות היומיות מול ביתו של כחלון וברחבת בית המשפט העליון נמשכו.
המפכ"ל אלשיך מבקש עזרה נוספת מהצבא בעצירת החמושים בהפגנות. "כח האדם שבידי המשטרה לא מספיק לאירועים בסדר גודל כזה". 10,000 חיילים נוספים הופנו לעבודות שיטור.
חלה עלייה ניכרת בפשיעה ברחובות.

220 יום אחרי בחירות 2018  – הסלמה גם בחזית הצפונית. חזבאללה ביקש לנצל את חוסר היציבות בישראל והחל לתמרן לאורך הגבל עם לבנון. צבא אסד התבסס בתוך הרמה הסורית.
הצבא הכריז על גיוס מילואים. אך ההתייצבות הייתה נמוכה – רק 50% בבסיסים.
נתניהו שיגר סרטון בפייסבוק והאשים את המשטרה והפרקליטות בבגידה בבטחון המדינה: "אני לא מודאג מאויבינו הערבים, אלא מהאויבים שבפנים".

המשא ומתן בין כחלון לללפיד קרס. בחירות נקבעות בתוך 90 יום. מירי רגב מונתה למועמדת הליכוד, אך נתניהו עדיין כיהן כראש ממשלת מעבר.
הסקרים לימדו על צניחה באמון של האזרחים במערכת אכיפת החוק ובמשטרה. התמיכה בנתניהו ובמירי רגב גברה.
בהפגנות היומיות נשמעו קריאות לביטול הבחירות.
בינתיים, צה"ל נערך לפלישה ללבנון ומתקפה קרקעית בעזה.
הדלפות ממשרד הרמטכ"ל – "חסרים חיילים. שיעור העריקים עומד על 25%. חיילי המילואים לא מתייצבים. צה"ל נקרע בין הצורך לשמור על הסדר בתוך הארץ לבין האיומים מבחוץ".

70 יום לבחירות 2019 – מאות הרוגים בחזיתות הצפון והדרום. מתקפות טילים בלתי פוסקות בכל ערי ישראל. מתוך מצוקת הצבא, הרמטכ"ל אייזנקוט ונתניהו מסכמים על על "הכרזת מצב חירום לאומי בכל רחבי הארץ למען שמירה על הדמוקרטיה ועל הסדר הציבורי. לפיד תומך במהלך: "בשעה קשה זו אחדות העם חשובה יותר מהכל".

60 יום לבחירות 2019 – נתניהו ניצל את מצב החירום, ובחקיקת בזק, הכנסת אישרה את החוק הצרפתי בקריאה שנייה ושלישית – ראש ממשלה מכהן לא ייחקר ולא יועמד לדין. נתניהו מכריז מיידית שיתמודד על ראשות הממשלה מטעם הליכוד במקומה של מירי רגב. עורך הדין ויינרוט הסביר בראיון לאילנה דיין: "מאחר ולא מתנהל כל הליך משפטי כנגד ראש הממשלה, הרי שפסיקת בג"ץ בעניין כהונתו כראש ממשלה בטלה ומבוטלת".
מנדלבליט, בתגובה, התפטר מתפקידו כיועץ המשפטי לממשלה.
בזה אחר זה, עדי המדינה חזרו בהם מעדותם, עורכי דינם טענו – "המשטרה והפרקליטות הילכו עליהם אימים והכריחו אותם למסור עדות שקר כנגד ראש הממשלה הנערץ עליהם". המשטרה, בתגובה, עצרה את עדי המדינה לשעבר אך בפרקליטות הודו: "במצב העניינים הנוכחי אין סיכוי להרשעה".

באחת מהפגנת השמאל הונף שלט: "נתניהו רוצח את הדמוקרטיה".
בימין הזדעזעו. מירי רגב הכריזה: "בחזית החיילים נלחמים בזמן שהשמאל יורה בתוך הנגמ"ש! השמאל צריך לעשות חשבון נפש לפני שהמצב יתדרדר לאלימות". נפתלי בנט התריע: "לפיד! תעצור את זה לפני שדם יישפך".
לפיד גינה את תקרית השלט ואמר שהוא "מגנה את הקיצונים משני הצדדים".
הממשלה, בהליך מזורז אישרה בקריאה ראשונה, הצעת חוק האוסרת התאגדות מעל 1000 איש המופנית כנגד ראש ממשלה מכהן.

50 יום לבחירות 2019 – בעיצומה של מערכת הבחירות, נתניהו מגיע להפגנה מול בית המשפט העליון ומכריז מול 100000 מפגינים, חלקם חמושים, שאם ייבחר יבצע רפורמה מקיפה במערכת המשפט. יחידת להב 433 תפורק. שופטים ש"פועלים נגד העם היהודי" יפוטרו, והפרקליטות תוכפף למרותו של שר המשפטים.
מפגינים פרצו לאולפני ערוץ 10 ודרשו להפסיק את שידורי תכנית הסאטירה "גב האומה". לבסוף שידורי הערוץ הושבתו למשך 48 שעות עד שהמשטרה הצליחה לשכנע את הפורצים לעזוב את האולפנים. המשטרה הגבירה את האבטחה סביב רביב דרוקר ועיתונאים אחרים.

7 ימים לבחירות 2019 –  שבוע לפני הבחירות, גנרלים בדימוס, שופטי בית משפט בדימוס ופוליטיקאים בשמאל מכריזים על "אם כל ההפגנות" ברחבת הכנסת "למען הצלת הדמוקרטיה". בימין מתארגנים להפגנת נגד.
10,000 שוטרים וחיילים נערכים לאבטח את האירוע.
כדי למנוע שפיכות דמים, שוטרים מנעו מקבוצת חמושים מהימין כניסה לרחבת הכנסת. התפתחה מהומה ובעקבותיה נהרגו שלושה שוטרים ועשרה פעילי ימין נהרגים.  הצבא והמשטרה הפעילו גז מדמיע כדי לפזר את המפגינים משני הצדדים. ההפגנה התפזרה לחלוטין. כ- 500 איש נפגעו קל מהעימותים ומהגז.
לפני שהאירוע נחקר, נתניהו הכריז: "האשמים ברצח המפגינים ישלמו את המחיר!".
מירי רגב הכריזה שאין כל ספק שהמשטרה אשמה באירוע בו הופעלה "אלימות רצחנית".

ככה זה נראה במצרים

5 ימים לבחירות 2019 – נתניהו האשים את המשטרה ברצח של אזרחים חפים מפשע וקרא בנאום מוקלט: "חיילים ושוטרים שאכפת להם מהמדינה, אנחנו צריכים אתכם! תבחרו צד! האם אתם בעד מדינת היהודים או נגדה? אל תמלאו פקודות בלתי חוקיות!". בתקשורת דווח על נטישה המונית של שוטרים את משרותיהם, חלקם לא טרחו למסור את הנשק שבידיהם. בצה"ל דווח על קפיצה נוספת בשיעורי העריקה מהבסיסים.

יום בחירות 2019 –ברחוב אבן גבירול בתל אביב התארגנה צעדה של חמושים מהימין. רחובות תל אביב נראו ריקים ושוממים במהלך היום. בירושלים, ארגון "לה פמיליה" ארגן תהלוכת ניצחון.
פעילים בעיירות הפיתוח הסתובבו ברחובות וקראו בכרוז: "שמאלנים תישארו בבית!" שמועות דיברו על כך שהמפכ"ל אלשיך, והרמטכ"ל אייזנקוט נמלטו מהארץ. סביב מרבית הקלפיות התאספו צעירים חמושים. הדיווחים דיברו על שיעורי הצבעה נמוכים מאוד ב"מעוזי השמאל המסורתיים" ואחוזי הצבעה גבוהים בירושלים, בעיירות הפיתוח ובהתנחלויות.
בשעה : 20:00 הופסקו השידורים בערוץ 10, ללא מתן הסבר.
לקראת ההכרזה על תוצאות המדגם בשעה 22:00, נערכו 4 טנקים סביב משכן הכנסת. טנק נוסף הועמד בכניסה לרחוב בלפור בו שוכן מעון ראש הממשלה.

 

4 תגובות

4 תגובות לפוסט “כך יימלט נתניהו מהכלא ויחריב את שלטון החוק”

 1. זליג GERMANYבתאריך 09 מרץ 2018 בשעה 12:35

  מצמרר ולא בלתי סביר.

 2. עליזה ISRAELבתאריך 10 מרץ 2018 בשעה 6:38

  טקסט חובה לכל אלה שבאים להפגנות מוצ"ש. אמרת את מה שאנשים חוששים מפניו וחוששים לדמיין. איירת את ה"גיבורים" בצורה מדויקת בקווי האופי ובדרך הדיבור, עד שזה מרגיש ממש תרחיש דוקו. כמה חבל שזה לא רק קריקטורה או סאטירה.

 3. אריבתאריך 10 מרץ 2018 בשעה 9:16

  חזק..בסוף המציאות עוד תתעלה על על התסריט שלך..

 4. אמא'לה ISRAELבתאריך 20 מרץ 2018 בשעה 10:41

  יש נביא בעיר!

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏