דצמ 06 2008

אודות

מאת:

avatar

אנשים מתעניינים באקטואליה.

אם זה לא היה נכון, לא היו קיימות תכניות חדשות ואקטואליה בשעות השיא של כל כך הרבה ערוצים מסחריים. ללא העניין הרב, לא היו מתקיימים בעולם עשרות אלפי עיתונים (כתובים או אלקטרוניים) המתחרים בינם ובין עצמם על הזכות לספר לקוראים מה קורה.

ישראל היא מקרה נדיר של מדינה בה החדשות משתנות בקצב מסחרר. בישראל החדשות רלוונטיות, ברות השפעה ואף גורליות לחיי רוב התושבים. לפיכך, אין זה פלא שהאזרח הישראלי הוא צרכן אקטואליה כבד ביותר.

אין ספק שכל ישראלי "מבין טוב מאוד בפוליטיקה". שכן, שנים על גבי שנים של וויכוחים לוהטים או שיחות סלון עמוקות הכשירו אותו לכך. גם אני, כאזרח ישראלי המתעניין אף יותר מן הממוצע באקטואליה "הבנתי טוב מאוד בפוליטיקה". אבל, מתישהו חל מהפך. באיזהשהו שלב גיליתי שככל שאני מעמיק יותר בפוליטיקה, כך אני מבין פחות. ככל שהעמקתי, חקרתי, ושאלתי למה מקבלי ההחלטות פועלים כפי שהם פועלים, כך גיליתי, שמעבר לשכבה השטחית, שהיא, בעצם, מה שמסופר בעיתונות הפופולריות, מסתתר עולם סבוך ומפותל הרבה יותר. מאחורי המושגים הריקים השגורים בפי כל אזרח ועיתונאי ("שמאל", "ימין", "מרכז", תהליך השלום, ביטחון המדינה) לא עומד בעצם דבר וחצי דבר. העולם הפוליטי האמיתי מתנהל ברמת מורכבות שונה לחלוטין.  לבסוף, הגעתי למסקנה, שבכדי להבין אקטואליה אני צריך קודם כל לעשות את הצעד המתבקש ממצב בו "אני מבין מצוין", למצב בו "אני לא מבין כל כך".

בבלוג הזה אני אדבר הרבה על קונצנזוסים. הדיון הציבורי בישראל הידרדר לרמה מסוכנת של שטחיות. בהיעדר הנהגה ראויה, הדיון הציבורי השטחי הופך לבסיס לפעולתה של הממשלה וזרועותיה. לפיכך, ישראל מתנהלת בצורה אימפולסיבית, לא נבונה ומסוכנת. לכן לדעתי, חשוב להילחם בשממה שהיא הדיון הציבורי ולהפריך את הקונצנזוסים שנבנו על בסיס האדישות הציבורית וחוסר נכונותו להעמיק. בבלוג הזה אצא נגד אותה שממה.

עם זאת, הבלוג לא עוסק אך ורק בעניינים אקטואליים. בהיותו המדיום הרציני היחידי בו אני יכול להעביר את מסריי לעולם החיצון, הוא עשוי להכיל גם תכנים אישיים.

קריאה מהנה,

איתמר – itlaserson@gmail.comדף זה מכיל את תתי העמודים הבאים.

6 תגובות

6 תגובות לפוסט “אודות”

 1. זליג GERMANYבתאריך 30 ינו 2009 בשעה 9:05

  לא פרסמת כבר שבוע. נוימן: צ'י-צ'ינג!

 2. admin ISRAELבתאריך 31 ינו 2009 בשעה 19:26

  אכן, חטאתי, ואני רואה שהעם צמא לעוד ועוד פוסטים. לצערי עבר עלי שבוע עמוס, וגם ביליתי את כל הסופ"ש (שבו אני בדרך כלל מוצא את הזמן לכתוב את הפוסטים) בצפון. לפיכך, השבוע לא היה פוסט. אני מקווה שבשבוע הבא אמצא את הזמן לכתוב.
  ולגבי, ה"צ'יצ'ינג", אם אכן בסוף השנה יתברר שלא עמדתי בממוצע של פוסט לשבוע אאלץ לעמוד במחיר…

 3. זליג GERMANYבתאריך 31 ינו 2009 בשעה 20:29

  אין הגדרה יותר מדוייקת ל"פוסט" מאשר פשוט @דבר שפרסמת מתישהו? הרי תוכל בסוף השנה לעשות בום של עשרות פוסטים קצרים מאוד (אפילו one liners) ולעמוד במכסה, טכנית.

 4. Eesh ISRAELבתאריך 31 ינו 2009 בשעה 22:05

  זליג, אל תדאג לי… 🙂

 5. admin ISRAELבתאריך 01 פבר 2009 בשעה 9:49

  המממ… רעיון טוב, זליג. עד עכשיו הפוסטים שלי היו יחסית ארוכים, אולי אני אתחיל לכתוב אותם בהמשכים…

 6. חובב אקטואליה ISRAELבתאריך 25 ינו 2012 בשעה 20:36

  מחכה לפוסטים נוספים

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏